Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSS
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej w 150 krajach. Główny cel przedsięwzięcia to inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo na poziomie międzynarodowym i lokalnym, wynikające z zaangażowania wielu instytucji, także rodziny jako najbliższego otoczenia dziecka.

W Polsce DBI organizowany jest od 2005 r. przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę".

W tym roku dzień ten obchodzony był pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!". Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski przyłączyli się do akcji na rzecz bezpieczeństwa użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci. Dla całej społeczności szkolnej przygotowano szereg atrakcji, które, ze względu na trwającą pandemię, były realizowane zdalnie od 9 lutego do 31 marca 2021 r. - zgodnie z wytycznymi organizatorów.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dodatkowymi. Lista inicjatyw DBI 2021: TUTAJ!

Organizatorzy: p. W. Klepacz i p. O. Ubecka z Samorządem Uczniowskim.Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.