Wycieczka uczniów ZSS do obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

16 listopada, w ramach lekcji historii o Holocauście, uczniowie klasy 1 TSB wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na terenie Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Podczas zwiedzania miejsc pamięci mieli możliwość poznania historii powstania i funkcjonowania pierwszego obozu śmierci. Jego znaczenia w polityce eksterminacyjnej prowadzonej przez III Rzeszę wobec ludności żydowskiej Kujaw, Wielkopolski i Ziemi Łódzkiej. Okrucieństwem oprawców i ich bezwzględnością.

Zajęcia studyjne prowadzone przez pracowników Muzeum obejmowały warsztaty, pokazy filmowe, świadectwa ocalonych z uwzględnieniem tragicznych losów Żydów z Włocławka i okolicznych gett.

W trakcie przejścia Drogą Śmierci w Lesie rzuchowskim, młodzież zapaliła symboliczne znicze w miejscach pierwszych ofiar niemieckiego terroru i Mogiłach ofiar przywiezionych z Włocławka i okolic, oddając hołd ich pamięci.

Opiekunowie Jolanta Dankiewicz i Robert Feter.Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.