Dzień Talentów - Konkurs Motoryzacyjny
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

27 marca 2018 roku - z okazji Dnia Talentów przypadającego 21.03.2018 r. - odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Motoryzacyjnego o tytuł Mistrza Kierownicy w Zespole Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku.

Uczniów do udziału w konkursie wytypowali nauczyciele nauki jazdy. Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. Na etapie teoretycznym, który miał formę testu, uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad i przepisów ruchu drogowego oraz wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas etapu praktycznego zmagali się z trzema konkurencjami z zakresu jazdy zręcznościowej: slalomem samochodem, przejazdem przez tzw. bramę oraz hamowaniem precyzyjnym.

Konkurencje sprawnościowe przeprowadzono na odpowiednio oznakowanym szkolnym placu manewrowym z wykorzystaniem dwóch samochodów szkoleniowych nauki jazdy.

O oprawę plastyczną przedsięwzięcia zadbała pani mgr Wioletta Klepacz. W wyniku przeprowadzonego konkursu MISTRZEM KIEROWNICY w ZSS został Stanisław Staszek z kl. 3Cz, a WICEMISTRZEM Kornel Zasada z kl. 2Az.

Podczas podsumowania konkursu dyrektor szkoły - mgr inż. Ryszard Suwała - wręczył zwycięzcom piękne puchary, albumy i dyplomy, a pozostałym uczestnikom okolicznościowe podziękowania.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele nauki jazdy: Marcin Smardzewski, Konrad Żołnowski, Jacek Szymański oraz Sławomir Lewandowski.

Foto: Arkadiusz Augustynowicz

Foto: Robert FeterAutorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.