Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

W dniach 14-20 listopada 2016 roku po raz dziewiąty został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje program Otwarta firma.

Zespół Szkół Samochodowych bierze udział w programie od samego początku, już po raz dziewiąty.

Szkoła poprzez udział w projekcie otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

Harmonogram odbytych spotkań:

 1. 14.11.2016r. - Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości
  Uczniowie klasy 2TsA wraz z opiekunem panem G.Wnukiewiczem uczestniczyli w szkoleniu nt. "ABC Przedsiębiorczości, czyli jak założyć własną firmę". Uczniowie mieli również okazję zwiedzić Inkubator i zapoznać się z wybranymi firmami tam działającymi.
 2. 15.11.2016r. - Jaworski Auto Sp. z o.o. Toyota
  Spotkanie z przedstawicielem Toyoty Sp. z o.o. na temat "Dobry wizerunek firmy, badanie rynku". Przedstawiciel firmy przedstawił również prezentację nt. samochodów z napędem hybrydowym. Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się jazda próbna "hybrydą". galeria
 3. 15.11.2016r. - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku
  Trzy jednogodzinne spotkania z doradcą zawodowym dotyczyły redagowanie dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjnej. galeria
 4. 15.11.2016r. - Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości
  Uczniowie klasy 3TsE wraz z opiekunami panami P.Proszkiewiczem i A.Pietrzakiem uczestniczyli w szkoleniu nt. "Biznesplan - osiągnij sukces w biznesie". Uczniowie mieli również okazję zwiedzić Inkubator i zapoznać się z wybranymi firmami tam działającymi.
 5. 16.11.2016r. - Państwowa Straż Pożarna we Włocławku
  Uczniowie klasy 1TsA wraz z opiekunem panią J.Waleczko byli na wycieczce w straży. Młodzieży zostały przedstawione oczekiwania pracodawcy wobec potencjalnych pracowników oraz zasady naboru do służb mundurowych. Zwiedzali placówkę, z dużym zainteresowaniem oglądali sprzęt strażacki. galeria
 6. 16.11.2016r. - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej
  Dwa jednogodzinne spotkania dotyczyły procedur pozyskiwania dofinansowania na zakładanie własnej firmy. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zagrać w grę dydaktyczną, której celem było pozyskiwanie przychodów z odpowiednich inwestycji. galeria
 7. 18.11.2016r. - Bank Ochrony Środowiska S.A.
  Trzy jednogodzinne spotkania nt. "Rola instytucji finansowych, co oferują banki?". W prelekcjach uczestniczyli uczniowie klas maturalnych. galeria
 8. 18.11.2016r. - Inspektorat ZUS we Włocławku
  Dwa jednogodzinne spotkania nt. "System emerytalny w Polsce". Dodatkowo uczniowie mieli okazję zapoznać się z sondą uliczną dotyczącą powszechnej wiedzy o ZUS-ie.
 9. 18.11.2016r. - Stowarzyszenie SFIN
  W spotkaniu nt. finansów: ABC inwestowania, pieniądze w praktyce uczestniczyła klasa 4TsB.

W przedsięwzięciu brało udział 31 klas. Organizatorkami IX ŚTP w Zespole Szkół Samochodowych były panie: J. Waleczko (koordynator IX ŚTP w ZSS), M. Gurtowska, I. Ćwiklińska, W. Klepacz, K. Bawolska, U. Fabijańska, M. Mechuła.


15.11.2016r. - Jaworski Auto Sp. z o.o. Toyota

Powrót


15.11.2016r. - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku

Powrót


16.11.2016r. - Państwowa Straż Pożarna we Włocławku

Powrót


16.11.2016r. - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

Powrót


18.11.2016r. - Bank Ochrony Środowiska S.A.

Powrót
Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.