Spotkanie z gośćmi z Izraela
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

W dniu 14 maja 2014 roku Dyrekcja i młodzież Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku spotkała się z p. Gersonem Kuczyńskim i jego rodziną. Pan Kuczyński mieszkał w naszym mieście przed wybuchem II wojny światowej.

Spotkanie odbyło się w czytelni szkolnej. Pan Kuczyński opowiedział młodzieży biorącej udział w projekcie "Szkoła Dialogu" o swym życiu we Włocławku, społeczności żydowskiej i jej tragicznych, wojennych losach, których jako dziecko był świadkiem.

Młodzież przygotowała wystawę upamiętniającą obecność Żydów we Włocławku. Ponadto uczniowie wręczyli gościom z Izraela przewodnik po miejscach związanych z życiem codziennym przedwojennych Żydów.

Wielkich wzruszeń dostarczyła prezentacja klipu do piosenki "Oni przeżyli w pamięci". Utwór , stworzony przez uczniów w ramach projektu "Szkoła Dialogu", upamiętnia włocławskie ofiary holocaustu.

Po oficjalnej części spotkania młodzież i nauczyciele mieli możliwość rozmowy, zarówno z p. Gersonem, jak i z członkami jego rodziny.

Uczniowie naszej szkoły rozmawiali z wnukami Państwa Kuczyńskich. Dyskusjom, głównie w języku angielskim nie było końca. Młodzi ludzie wymieniając swoje poglądy rozmawiali nie tylko o bolesnej historii, ale również o szkole, zainteresowaniach i planach na przyszłość.Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.