Szkolna orkiestra - chwalimy się
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Trudno wyobrazić sobie Samochodówkę bez orkiestry. Orkiestra Dęta ZSS oraz zespoły muzyczne istnieją w szkole nieprzerwanie od 1974 roku. Uczą śpiewu i gry na różnych instrumentach (np. saksofonie, klarnecie, trąbce). Zapewniają oprawę muzyczną uroczystości szkolnych, miejskich i państwowych. Uczestniczą w życiu kulturalnym miasta. Corocznie przygotowują koncert kolęd pt. "Tryumfy Króla Niebieskiego". Zdobywają wyróżnienia i nagrody na różnych przeglądach i konkursach - w tym ogólnopolskich i międzynarodowych. Sprzyjają integracji środowiska szkolnego i lokalnego.

Działania szkolnej orkiestry i zespołów muzycznych doceniają władze miasta, stowarzyszenia, inne szkoły, ale przede wszystkim sami uczniowie.

Zachęcamy do przeczytania artykułu o historii i sukcesach naszej orkiestry zamieszczonego w Kujawsko-Pomorskim Przeglądzie Oświatowym UczMy (nr 4, IX-X 2020). Jego autorami są p. Anna Augustynowicz i nauczyciele muzycznych zajęć pozalekcyjnych.

Uczniów klas pierwszych zachęcamy do rozwijania swoich artystycznych zainteresowań i rozpoczęcia przygody z muzyką w szkolnej orkiestrze.

Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.