Tydzień Edukacji Globalnej
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

W tym roku odbyła się już 21. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem: "Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!"

W dniach 18 - 24 listopada 2019 r. uczniowie Samochodówki zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez Państwową Straż Pożarną. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, skupiając się na jej wpływie na klimat. Zorganizowana została także wystawa plakatowa o aktywistkach klimatycznych "Warsztaty z Celów Zrównoważonego Rozwoju".

Podsumowaniem przedsięwzięć były rozgrywki w wielkoformatową grę "Reporterzy i reporterki na globalnym Południu", promującą zasady Kodeksu do spraw obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa. Uczniowie wcielili się w dziennikarzy i stworzyli specjalne wydanie gazety "Wieści ze świata". Ich zadanie polegało na przedstawieniu elementów rzeczywistość 4 państw Afryki Wschodniej (Ugandy, Kenii, Somalii i Sudanu Południowego), z których każdy mierzy się z innymi problemami: Tydzień Edukacji Globalnej był podsumowaniem projektów CEO - "Klimat to temat! Perspektywa kobiet" i "Ścieżki do celów".

Organizator: mgr Oliwia Ubecka

Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.