Tydzień Zakazanych Książek
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

"Tydzień Zakazanych Książek" po raz pierwszy został zorganizowany w 1982 r., a wynikł z nagłego i mocno niepokojącego wzrostu liczby tytułów trafiających na listę zakazanych w amerykańskich szkołach, bibliotekach i księgarniach. Od tego czasu, co roku w ostatnim tygodniu września organizowane są na całym świecie różnego rodzaju akcje wskazujące na ten dość istotny problem i promujące ważkość wolności czytania.

W tym roku "Tydzień Książek Zakazanych" przebiegał pod hasłem "Cenzura pozostawia nas w ciemności. Zostaw światło włączone". Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano wystawę, której celem było zachęcenie młodzieży do dyskusji o wydawnictwach, które z różnych powodów próbowano usuwać z półek szkół, bibliotek i księgarń lub ograniczać do nich dostęp - wycofując z obiegu, czy też umieszczając na "czarnych listach".

Organizatorzy: W. Klepacz, A. KurzępaAutorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.