Kultura Na Widoku
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w multimedialnym projekcie „Kultura Na Widoku”, którego głównym celem jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze, rekomendowanie wartościowej sztuki i pokazanie bogactwa oraz różnorodności zasobów legalnych źródeł kultury. Akcja Fundacji Legalnej Kultur skierowana jest do wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku, gustu, zasobności portfela i miejsca zamieszkania.

W tym roku oddano w ręce czytelników kilkaset utworów - filmów, muzyki, książek online i spektakli teatralnych oraz udostępniono wirtualne spacery po najciekawszych muzeach Polski i świata. Z okazji Stulecia Niepodległości przygotowano rekomendacje wybitnych i kluczowych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018, które zgodnie z nazwą- „Przemyśleć stulecie” - pomogą poznać i docenić dokonania polskich twórców, skłonią do refleksji nad upływającym stuleciem i ułatwią zrozumienie fenomenu Niepodległości.

Do wszystkich utworów znajdujących się na plakatach, citylightach, instalacjach oraz na stronie www.kulturanawidoku.pl można uzyskać dostęp za pomocą linków i kodów QR.
LINKI - wpisz w przeglądarce internetowej adres strony - link znajdujący się obok kodu QR, aby wejść na stronę utworu.
KODY QR - skorzystaj z urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu i pobierz aplikację skanującą kody QR z App Store (np. QR Reader), Google Play (np. QR Droid) lub Windows Phone (np. QR Code Offline).  Są to przykładowe aplikacje z bardzo wielu dostępnych. Uruchom aplikację, skieruj kamerę na kod QR i poczekaj, aż obraz się wyostrzy. Aplikacja odczyta kod i wyświetli kartę wybranego przez Ciebie utworu. Teraz możesz go odtworzyć lub pobrać. Identyczny efekt uzyskasz wpisując link do przeglądarki.
 
KARTA UTWORU  -  DOSTĘP DO UTWORU -  po przejściu na kartę utworu wpisz adres e-mail i zatwierdź regulamin. Pojawi się tam lista legalnych źródeł, w których wybrany przez Ciebie utwór jest aktualnie dostępny. Wybierasz źródło, z którego chcesz skorzystać i linkiem przechodzisz do utworu. Utwory są płatne i bezpłatne, w niektórych przypadkach można skorzystać także z bezpłatnego okresu próbnego poprzedzającego płatny abonament lub kodu obniżającego cenę produktu.

W naszej szkoleplakaty z tytułami książek i kodem QR umieszczone zostały w bibliotece szkolnej  i w segmencie D. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz pracowników  szkoły do wzięcia udziału w akcji.

Koordynator przedsięwzięcia: mgr W. KlepaczAutorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.